Woning kopen bij Destion

U bent geïnteresseerd in een koopwoning? Op deze pagina leest u alle informatie over het kopen van een woning van Destion.

Een aantal gezinswoningen van Destion heeft een verkooplabel. De zittende huurder van een gelabelde woning mag de huurwoning aankopen. De huurder is hiervan op de hoogte. Maakt deze geen gebruik van dit aanbod dan verkopen wij de woning als de huur is opgezegd.


Ik heb interesse in een koopwoning van Destion


• Als wij een koopwoning aanbieden, verschijnt de advertentie op www.destion.nl/koopaanbod
• U heeft 4 weken de tijd om op de geadverteerde woning te reageren en de informatie te downloaden.
• Bij de advertentie staat een datum voor de bezichtiging. Wij wijken niet af van deze datum.
• Huurders hebben voorrang, hierover leest u alles onder het kopje ‘voordelen voor huurders’.
• Na sluiting van de advertentie voert de notaris een loting uit onder de huurders die gereageerd hebben.
• Wij nodigen een eerste aantal lotnummers uit voor de bezichtiging. Koopt geen van hen de woning dan nodigen wij een volgend aantal lotnummers uit, enzovoort.
• Wordt de woning niet door een huurder gekocht? Dan worden overige reacties in behandeling genomen op volgorde van binnenkomst van het reactieformulier.
• Kijkers kunnen binnen een week na bezichtiging per e-mail laten weten of men de woning wil kopen. De ranking van de notaris bepaalt voor de huurders wie de koper is.

Voorbeeld:
30 kandidaten reageren op een koopwoning in de gemeente Gennep, waarvan 10 huurders, 5 kandidaten huren een woning van Destion en 5 kandidaten huren van Mooiland;
• Er volgt een loting onder de Destion huurders, zij krijgen lotnummer 1 t/m 5;
• Er volgt een loting onder de huurders van Mooiland die woonachtig zijn in Gennep, zij krijgen lotnummer 6 t/m 10;
• Degene met lotnummer 1 mag de woning kopen. Kan of wil deze niet kopen gaan we verder met lotnummer 2 enzovoort.
• De 20 overige koopwoningzoekenden worden uitgenodigd voor een bezichtiging op volgorde van binnenkomst van het reactieformulier.

Slimmer Kopen®

Alle woningen die Destion te koop aanbiedt mogen worden gekocht met de Slimmer Kopen® constructie of regulier. De koper maakt de keuze in de koopvorm.

Verkoopvoorwaarden

Verkoopvoorwaarden

Destion onderwerpt een verkoopwoning welke wij adverteren aan een asbestinventarisatie en een bouwkundige keuring. Zo komen wij en de koper niet voor verrassingen te staan.

Voordelen voor huurders

Voorrang

Als huurder van Destion of van een sociale huurwoning in de gemeente waar wij een woning te koop aanbieden krijgt u voorrang op niet-huurders.

  • Wanneer wij een woning te koop aanbieden in de gemeente Gennep (Heijen, Milsbeek, Ven-Zelderheide, Ottersum of Gennep) hebben huurders van Mooiland, woonachtig in Gennep voorrang op niet-huurders. Huurders van Destion hebben voorrang op huurders van Mooiland.
  • Wanneer wij een woning te koop aanbieden in de gemeente Mook en Middelaar (Mook, Molenhoek, of Middelaar) hebben huurders van Woonzorg Nederland, woonachtig in Mook voorrang op niet- huurders. Huurders van Destion hebben voorrang op huurders van Woonzorg Nederland.

De toewijzing gebeurt op basis van loting. U leest de werkwijze onder het kopje ‘ik heb interesse in een koopwoning van Destion’.

 

Zorg voor een positieve verhuurdersverklaring binnen de reactietermijn van vier weken
Bent u huurder van Destion of huurt u van Mooiland in Gennep of Woonzorg Nederland in Mook en wilt u gebruik maken van de voorrangsregeling? Dan hebben wij een positieve verhuurdersverklaring nodig. Deze vraagt u op bij uw verhuurder.

  • Huurders van Destion kunnen deze opvragen via post@destion.nl.
  • Huurders van Mooiland die in Gennep wonen nemen hiervoor contact op met Mooiland.
  • Huurders van Woonzorg Nederland die in Mook wonen nemen hiervoor contact op bij Woonzorg Nederland.

U stuurt de verhuurdersverklaring naar reactiekoop@destion.nl.

Een lotnummer is niet overdraagbaar
De huurder met het lotnummer die mag kopen komt op de koopovereenkomst. Hier wijken wij niet vanaf.

Een huurder van Destion die een woning koopt van Destion beëindigt de huurovereenkomst voordat de koopovereenkomst getekend wordt.
De datum van het inleveren van de sleutel stellen we onderling vast maar is in ieder geval binnen 1 jaar na transport van de koopwoning. Dit geldt ook voor eventuele medehuurders.

Huurderskorting
Als u langer dan 3 jaar bij Destion huurt en een woning koopt, krijgt u een korting op de verkoopprijs. Dit geldt ook voor huurders van de voorgaande corporaties De Vuurkuul en Wonen Maasduinen of Cosmas & Damianus.

1. Er is een basiskorting voor ieder jaar dat u aaneengesloten huurder was. Deze wordt als volgt berekend:

  • Basiskorting huurderschap 3–10 jaar € 500 
  • Basiskorting huurderschap 11-20 jaar € 750 
  • Basiskorting huurderschap vanaf 21 jaar € 1.000 
  1. Daarbij komt een korting per jaar huurderschap van € 250
  • Rekenvoorbeeld
    U bent 14 jaar aaneengesloten huurder. Uw korting is dan: € 4.250.
    Uw basiskorting is € 750. Daarbij komt 14 x € 250 = € 3.500. Samen bedraagt dit € 4.250. 

Ik ben huurder en wil mijn woning kopen

Als huurder heeft u het eerste recht op koop. Als u uw woning wilt kopen dan doorloopt u de volgende stappen:

  • Is mijn huurwoning te koop? Niet alle woningen van Destion zijn te koop. Als uw woning een verkooplabel heeft dan bent u als huurder hierover al geïnformeerd. In dat geval kunt u een aankoopverzoek  indienen.
    Als u wilt kan onze verkoopmedewerker u begeleiden bij het koopproces. Zij helpt u vanaf het moment dat u het aankoopverzoek indient tot en met de overdracht bij de notaris. 
  • Wat is de koopprijs?
    U dient een aanvraag in voor de taxatie. Dit kost € 100. Aan de hand van de taxatie wordt de reguliere koopprijs bepaald en de huurderskorting berekend. Ook krijgt u een berekening van de Slimmer Kopen® mogelijkheden. Gaat u over tot aankoop van de woning, dan krijgt u het bedrag van het aankoopverzoek terug.
  • Informatie over de woning
    Na de taxatie ontvangt u de volgende informatie:
    - Taxatierapport
    - Berekening van uw huurderskorting op de verkoopprijs
    - Slimmer Kopen® berekening
    - Verkoopvoorwaarden
  • Twee maanden om te beslissen
    Na ontvangst van de informatie heeft u twee maanden de tijd om te beslissen of u de woning wilt kopen en de financiering te regelen. Zodra de financiering rond is, kan de koop, uiterlijk binnen 2 maanden na het aanbod, worden afgerond en maakt onze verkoopmedewerker met u een afspraak voor de overdracht bij de notaris. 
  • Eigendomsoverdracht
    Voor de eigendomsoverdracht gaat u naar de notaris die Destion kiest. Hier is ook onze verkoopmedewerker bij. Bij de notaris ondertekent u de transportakte. Ook zet u uw handtekening onder de hypotheekakte waarin de afspraken met de geldverstrekker vastliggen. Vanaf dat moment bent u juridisch eigenaar. De kosten voor het kadastraal inmeten van het perceel van € 615 wordt bij de koper in rekening gebracht via de notaris.  
  • Met de aankoop van een woning van Destion komt uw inschrijving als woningzoekende bij Destion te vervallen.

 

Huurderskorting
Als u langer dan 3 jaar bij Destion huurt een woning koopt, krijgt u een korting op de verkoopprijs. Dit geldt ook voor huurders van de voorgaande corporaties De Vuurkuul en Wonen Maasduinen of Cosmas & Damianus.

1. Er is een basiskorting voor ieder jaar dat u aaneengesloten huurder was. Deze wordt als volgt berekend:

  • Basiskorting huurderschap 3–10 jaar € 500 
  • Basiskorting huurderschap 11-20 jaar € 750 
  • Basiskorting huurderschap vanaf 21 jaar € 1.000 
  1. Daarbij komt een korting per jaar huurderschap van € 250

Rekenvoorbeeld
U bent 14 jaar aaneengesloten huurder. Uw korting is dan: € 4.250.
Uw basiskorting is € 750. Daarbij komt 14 x € 250 = € 3.500. Samen bedraagt dit € 4.250. 

Wees voorbereid

 

  • Wij adviseren u om, vóórdat u een huis bezichtigt, al een keer een oriënterend gesprek met een hypotheekadviseur hebt gehad. Dan weet u wat uw financiële mogelijkheden zijn, welke documenten u allemaal op orde moet hebben en wat u kunt voorbereiden.
  • Heeft u aan de starterslening gedacht die veel gemeenten aanbieden? Uw hypotheekadviseur kan u voorrekenen welke koopvorm voor u het meest voordelig is. U kunt de Slimmer Kopen® constructie niet combineren met de starterslening. https://starterslening.svn.nl/ 
  • Na het ondertekenen van de koopovereenkomst heeft u maximaal 2 maanden de tijd om de financiering te regelen, waarna de overdracht plaatsvindt bij de notaris. Destion kiest deze notaris.
  • Bij de notaris ondertekent u de transportakte. Hier is ook onze verkoopmedewerker bij. Ook zet u uw handtekening onder de hypotheekakte waarin de afspraken met de geldverstrekker vastliggen. De kosten voor het kadastraal inmeten van het perceel en het asbestinventarisatierapport van € 1.000 worden bij u in rekening gebracht via de notaris.
  • Met de aankoop van een woning van Destion komt uw inschrijving als woningzoekende voor zowel koop- als huurwoningen, te vervallen.
  • Lees onze verkoopvoorwaarden